Jakie nowości w 2022 czekają Minecraft?

Społeczność Minecrafta jest bardzo otwarta na nowości. W końcu gra sama w sobie polega na robieniu ciągle nowych rzeczy. A gdy gracze dowiadują się, że wyszedł nowy update w grze Minecraft, bardzo są ciekawi co pojawiło się tym razem. Pod koniec zeszłego roku otrzymaliśmy informację, że w 2022 nadejdzie Wild Update – wprowadzi on naprawdę sporą ilość wysokiej jakości contentu. Widać wyraźnie, że Mojang Studios bardzo pracuje nad rozwijaniem swojego tytułu dodając ciągle nowy update.

W momencie zapowiedzi Minecraft The Wild Update nie został jeszcze opublikowany Minecraft Caves and Cliffs, więc to pokazuje, że temat gry Minecraft jeszcze długo pozostanie otwarty. Wraz z najnowszą aktualizacją The Wild otrzymamy mroczny biom Deep Dark oraz pojawi się nowy potwór. Jest nim Warden, który jest strażnikiem. Gracze będący na bieżąco powinni wiedzieć, że Warden już miał zostać dodany, ale ze względu na sporą ilość pracy przy nadchodzących aktualizacjach, jego dodanie zostało przesunięte.

Już wkrótce zagramy w najnowszą aktualizację The Wild

Z dodaniem nowych biomów czeka na nas nie tylko inne opracowanie wizualne, ale również całkiem nowa struktura. Jaskinie są przepełnione nową zawartością – są nimi zrujnowane miasta, ciągnących się pod ziemią w zaskakujący długi odcinek. Znajdziemy też nowy rodzaj bloków jakimi jest Sculk. Ponadto w przypadku śmierci moba przy Sculku, biom się rozrasta, a dodatkowo powstaną sensory. Wykrywają one każdy ruch gracza i wysyłany jest dalej sygnał do bloków alarmowych.

W momencie zbyt częstego aktywowania sensorów, zapadnie mrok, a wraz z nim ukaże się nam Warden. Mob ten poluje na graczy wykorzystując przy tym swoje zmysły węchu i słuchu. Ucieczka od niego jest możliwa tylko podczas przykucnięcia oraz starając się odwrócić jego uwagę w inny kierunek, np. przez rzucenie śnieżką.

Nowości do gry Minecraft w 2022

Po aktualizacji Caves and Cliffs zawartość zostanie wciąż rozwijana, a jej druga część została upubliczniona pod koniec 2021 roku.Wciąż w grze Minecraft otrzymujemy sporej ilości nowości. Jak można sobie przypomnieć co się działo, gdy po aktualizacji dodających nowości w biomach bagiennych zaczęto snuć, co jeszcze mogliby deweloperzy przygotować. W grze pojawią się nowe zwierzęta, nowe bloki i w przypadku tej jednej aktualizacji The Wild – pojawi się przyjazny mob. Jest on latającym, niewielkim stworkiem towarzyszącym nam podczas licznych przygód. Możesz go też wysłać po konkretny przedmiot – wystarczy, że wskażesz mu konkretny item, a on sam wyruszy by go zdobyć. Nie potrafi on jednak kopać, więc nie będzie przydatny w trakcie jaskiniowych wypraw (lub żeby sam poszedł i przyniósł diamenty), choć samo jego towarzystwo będzie już wystarczającym atutem.

Konferencja Minecraft Live zaprezentowała sporą dawkę informacji o nadchodzących zmianach

Na aktualizację The Wild czeka społeczność Minecrafta z niespotykanym zainteresowaniem. Pojawić się mają naprawdę przełomowe zmiany, a poprzednia aktualizacja Caves and Cliffs pokazała w jaką stronę zmierza cała gra. Musisz wiedzieć, że to co tutaj piszemy to nie wszystko – twórcy zapewne mają w produkcji coś co się też pojawi w 2022 roku, ale my jeszcze o tym nie wiemy, więc to może nawet i lepiej, bo przynajmniej w teorii będzie szybciej do premiery. Update The Wild zostanie wydany już wkrótce bez podanego konkretnego ETA (nawet na konferencji Minecraft Live) – choć historia nauczyła nas, że kluczowe aktualizacje do Minecraft pojawiają się w okolicach czerwca lub grudnia, tym razem może będzie trochę inaczej.

Najnowsza aktualizacja w wersji Java będzie oznaczona jako 1.19, a w wersji >>Bedrock Edition jako 1.19.0 – niestety nic z zapowiedzianej zawartości The Wild Update nie pojawi się w Minecraft Dungeons, ale dla większości graczy nie będzie to raczej problemem.

W grze Minecraft w 2022 nie zabraknie nowości

Gdy będzie już trochę więcej wiadomo o nadchodzącej dużej aktualizacji, z chęcią podzielimy się podsumowaniem, co już wkrótce nas spotka w grze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *