Jakie nowości czekają w Minecraft Dungeons

Minecraft Dungeons to naprawdę ciekawa odskocznia od klasycznej formy rozgrywki jaką prezentuje sobą Minecraft. Jest to swego rodzaju fabularna gra MMO/RPG stylowana na mechaniki znane z gier takich jak Diablo III. Gra od momentu premiery doczekała się sześciu rozszerzeń i twórcy stale dokładają kolejną porcję zawartości nie tylko dla jednego gracza, ale i dla naszych znajomych. Minecraft Dungeons to gra w uniwersum klasycznego Minecrafta, ale na nieco innych zasadach, dostarczając fabularnej alternatywnej formy rozgrywki.

Gra opiera się na wydawanych sezonowo zawartościach, dostarczając ciągle nowych treści. Pierwszy sezon nowego typu dzielenia aktualizacji do gry pojawił się w grudniu i nosił nazwę Cloudy Climb. Sezony wydawane oferują nam garść nowości i trwać będą kilka tygodni, aby każdy mógł zebrać wystarczającą ilość potrzebnych przedmiotów. Aktualizacja ta wprowadziła nowy loch dla jednego gracza pod tytułem The Tower, dostarczając nam przy tym sporej ilości nagród do zdobycia.

Nowości w Minecraft Dungeons

Niedawno mogliśmy usłyszeć o kolejnej aktualizacji noszącej nazwę Luminous Night dostarczając nam bardzo barwnej zawartości. Minecraft Dungeons dostarcza nam od długiego czasu ciągle nowej zawartości, pokazując jak wysokiej jakości jest to gra. Deweloperzy nie zapomnieli o tej pozycji, a w internecie można ciągle dowiedzieć się o najnowszej identyfikacji nowej zawartości do gry. Z konieczności zachęcenia graczy, twórcy wprowadzają kolejne nowości w systemie zdobywania punktów i kolejnych nagród.

Nowości nie zabraknie, a kolejne z nich wprowadzają kruki, listy i inne zwięrzęta. Dostaniemy też nową emotkę pozwalającą na położenie się. Gra obiecująco się zapowiada w najbliższych miesiącach i dostarczanie proceduralnie treści w ramach konkretnego trendu i pasujących okoliczności, gra zaczyna wyglądać na bardzo dojrzałą. Dobrym posunięciem się w stronę przychylności graczy jest stawianie nie tylko na płatne dodatki, ale również na cykliczne darmowe aktualizacje zawartości, jaką była z pewnością Apocalypse Plus. Otrzymaliśmy wtedy szereg nowych zmian, w tym nowe poziomy trudności.

Co nowego w Minecraft Dungeons

Jak łatwo zauważyć, Minecraft Dungeons cechuje się nieco innym podejściem i twórcy mają większą dowolność przy wprowadzaniu nowych mechanik, gdyż jest tutaj o wiele łatwiej zaimplementować fabularne zdarzenia, niż do typowego sandboxa, gdzie nie może być jakiś z góry nałożony cel, bo przyczyni się to do odbierania głównego zamysłu jakim cechuje się Minecraft. Nikt chyba wcześniej nie sądził takich wyraźnych zmian w Minecraft Dungeons, ale jednak doskonalenie swoich produktów przez Mojang (należącego do Microsoftu) zaczyna przynosić pożądany rezultat.

Twórcy tak samo nie poprzestają na samej aktualizacji nowej zawartości, ale również dbają o optymalizację gry wprowadzając balans i lekkie, kosmetyczne zmiany. Każde z poprzednich DLC do Minecraft Dungeons było dzielone na dwie części. Jedna z nich była w pełni płatnym dodaniem nowej zawartości, a druga dodawała za darmo dla wszystkich świetne nowe przedmioty i elementy. Producenci dbają o stawianie graczom odpowiednich wyzwań, dodając kolejne poziomy trudności i wymagany stopień na ich wykonanie. Bardzo nas to cieszy, że udostępnianie kolejnych materiałów do Minecraft Dungeons trwa w najlepsze i każdy może się przyczynić do opracowywania nowej zawartości, podsyłając twórcom co mogliby przygotować i co poprawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *